Nasz zespół
-
Przychodnia Weterynaryjna Morawscy
Podkowa Leśna, ul. Bukowa 27
-
lek. wet. Maria Morawska
Chirurgia, dermatologia, alergologia, interna
Specjalista Chorób Psów i Kotów
Specjalista Chirurg Małych ZwierzątWspółzałożycielka przychodni. Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie na SGGW. Ponad 40 lat doświadczenia w pracy z małymi zwierzętami. Przez wszystkie te lata pracowała na zaufanie i dobrą opinię przychodni oraz zdobywała bezcenną wiedzę i doświadczenie, którym chętnie dzieli się teraz z młodszymi lekarzami. Zawsze stawiała na rozwój placówki i inwestycję w nowoczesny sprzęt oraz poszerzała swoją wiedzę w szeroko pojętej internie i chirurgii małych zwierząt. W 2001 roku zdobyła tytuł Specjalisty Chorób Psów i Kotów, a w 2007roku tytuł Specjalisty Chirurga Małych Zwierząt. Jej ogromnym zamiłowaniem jest również leczenie alergii u zwierząt, dlatego wiele lat temu wprowadziła również do swojej praktyki biorezonans, dzięki któremu odnosi ogromne sukcesy w diagnozowaniu i leczeniu uporczywych alergii u zwierząt. Lekarz o wspaniałym podejściu, etyce oraz ogromnej empatii zarówno do pacjentów, jak i ich właścicieli.
W wolnych chwilach zajmuje się ogrodem, kocha kwiaty, podróżuje i czyta książki. Prywatnie właścicielka dwóch psów - Pepusia i Mii oraz kotów - Kiki i Jazza. -
lek. wet. Dorota Morawska
Kardiologia, anestezjologia, interna, gastroenterologia
Specjalista Chorób Psów i Kotów
Jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie. Od najmłodszych lat była związana z rodzinną przychodnią weterynaryjną, gdzie dzięki swoim rodzicom stawiała pierwsze kroki w świecie medycyny zwierząt. To właśnie tam rozwinęła swoją pasję oraz ogromną miłość do zawodu, którą konsekwentnie pielęgnuje i rozwija do dziś. W 2015 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie chorób psów i kotów.
Jako właściciel Przychodni od 2015 roku, nieustannie stawia na rozwój kliniki, inwestując zarówno w nowoczesne technologie, jak i w odpowiedni dobór zespołu. Szczególnie ważne jest dla niej, aby pracujący w przychodni specjaliści podchodzili empatycznie zarówno do czworonożnych pacjentów, jak i ich opiekunów. Wierzy, że silny, zgrany i wykwalifikowany zespół to klucz do zapewnienia najwyższego poziomu leczenia i opieki weterynaryjnej.
Na swojej drodze zawodowej miała zaszczyt kształcić się pod okiem wybitnych specjalistów. Jej pierwszym nauczycielem był dr Bohdan Kurski, który wprowadził ją w świat kardiologii weterynaryjnej, zaszczepiając w niej pasję do tej dziedziny. Następnie trafiła pod skrzydła cenionych mentorek – dr Magdaleny Garncarz (Kardiowet) oraz Katarzyny Kraszewskiej (Vetcardia), od których do tej pory czerpie wiedzę i inspirację.
Swoją wiedzę kardiologiczną rozwijała, uczestnicząc w prestiżowych szkoleniach, m.in. w European School of Veterinary Cardiology (ESAVS) na Uniwersytecie w Luksemburgu, gdzie ukończyła cztery stopnie specjalistycznych kursów.
Doktor Dorota specjalizuje się także w anestezjologii weterynaryjnej. W przychodni zajmuje się pacjentami anestezjologicznymi od A do Z – kwalifikuje ich do zabiegów, zapewnia odpowiednie przygotowanie oraz komfort i bezpieczeństwo podczas całego procesu znieczulenia. Nadzoruje ich stan zarówno przed, w trakcie, jak i po zabiegu, dbając o skuteczny monitoring i najwyższy standard opieki. Swoje umiejętności w tej dziedzinie doskonaliła, kończąc międzynarodowy kurs dla anestezjologów VASTA (Veterinary Anaesthesia School for Technicians and Assistants).
Od 2017 roku konsultowała pacjentów również na terenie Szwecji, pracując zarówno w klinikach dużych całodobowych, takich jak AniCura i Evidencia, jak i mniejszych placówkach.
Dzięki szerokiej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu skutecznie pomaga pacjentom z problemami gastroenterologicznymi, nefrologicznymi i endokrynologicznymi. W swojej praktyce nieustannie dąży do poszerzania kompetencji, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, zarówno w kraju, jak i za granicą.
Poza pracą zawodową doktor Dorota regularnie uprawia sport i interesuje się zdrową dietą. W wolnych chwilach podróżuje i czyta książki, jest byłą wokalistką zespołu Last Blush, a prywatnie opiekunką ukochanych psów Lisi, Żabci i kotki Kiwi
-
lek. wet. Judyta Ciesielska Woźniak
Interna, dermatologia, profilaktyka
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, ukończonej w 2018 roku, to osoba, która od zawsze marzyła o niesieniu pomocy zwierzętom. Jej pasja do czworonogów jest widoczna w każdym aspekcie jej pracy. Po zakończeniu studiów rozpoczęła karierę zawodową jako internista, gdzie z determinacją podejmuje się diagnozowania i leczenia pacjentów.
Szczególną uwagę poświęca pacjentom dermatologicznym. Wiedza w tym obszarze jest dla niej niezwykle istotna, dlatego regularnie uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach, aby być na bieżąco z nowinkami oraz najlepszymi praktykami w dziedzinie dermatologii weterynaryjnej. Jej podejście do każdego zwierzęcia jest indywidualne, co pozwala na skuteczne diagnozowanie problemów i wdrażanie odpowiednich terapii.
Prywatnie, miłośniczka górskich wędrówek oraz gier planszowych, w wolnych chwilach relaksuje się z rodziną i przyjaciółmi. Jest także właścicielką dwóch uroczych kotów, które nie tylko są jej towarzyszami, ale również inspiracją do dalszego rozwoju zawodowego. Dzięki swoim doświadczeniom i empatii, potrafi świetnie zrozumieć potrzeby zarówno zwierząt, jak i ich właścicieli.
-
lek. wet. Agnieszka Bober
RTG, USG
Specjalista Weterynaryjnej Diagnostyki Radiologicznej
Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w 2009 r. Podczas swojej weterynaryjnej drogi ukończyła liczne kursy z ultrasonografii weterynaryjnej. W roku 2022 uzyskała tytuł specjalisty na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie na wydziale weterynarii. Od 5 lat poszerza i przekazuje dalej swoją wiedzę w pracowni radiologicznej na SGGW, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami. Dodatkowo lek. wet. Agnieszka pracuje z pacjentami internistycznymi. Zwierzęta towarzyszą jej przez całe życie. Obecnie właścicielka 15 -letniego Reksia i przygarniętej kotki Jojoliny.
-
lek. wet. Stanisław Leżański
Ortopedia, chirurgia
Pan Doktor to doświadczony chirurg i ortopeda, który przez pierwsze 15 lat swojej kariery pracował we Francji, zdobywając tam nieocenione doświadczenie w wykonywaniu skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Po powrocie do Polski kontynuował swoją praktykę, propagując wprowadzenie nowoczesnych i skutecznych zabiegów ortopedycznych na polski rynek medyczny. Jako jeden z pierwszych specjalistów w kraju wykonał z sukcesem zabieg wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego oraz zaprojektował płytkę stosowaną w potrójnej osteotomii miednicy u psa, która jest do dziś używana przez weterynarzy z całego kraju.
Lekarza Weterynarii Stanisław Leżański to także aktywny tłumacz i organizator kongresów medycznych, na których zaprasza specjalistów z Francji i innych krajów. W naszej klinice z powodzeniem przeprowadza zabiegi na tkankach miękkich, ortopedyczne oraz neurochirurgiczne, a także zajmuje się leczeniem niedowładów kończyn miednicznych u naszych pacjentów. -
lek. wet. Hubert Olędzki
Stomatologia
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Studia ukończył w 2007 r. , po których od razu wiedział, że jego przyszłość weterynaryjna będzie mocno związana ze stomatologią zwierząt. Od samego początku związany z Kliniką Weterynaryjną Bemowo, gdzie rozwijał i kształcił swoje umiejętności.
Zajmuje się profilaktyką stomatologiczną i zachowawczą - leczeniem wszystkich klas ubytków, leczeniem chorób przyzębia, odbudową zębów po urazach oraz leczenie nadwrażliwości oraz diagnostyką radiologiczną chorób na terenie jamy ustnej.
Prywatnie właściciel kota Luna. -
lek. wet. Marta Adamczyk
Interna, hematologia
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Obecnie w trakcie specjalizacji z zakresu "Chorób psów i kotów". Pani doktor stale doskonali swoją wiedzę uczęszczając na liczne kursy i szkolenia z zakresu chorób wewnętrznych psów i kotów. Doświadczenie, które zdobyła pracując w przychodniach weterynaryjnych pozwala jej na wnikliwą diagnostykę nawet najtrudniejszych przypadków. Przez ostatnie lata pracy pani doktor wielką uwagę poświęca przypadkom hematologicznym. Z pewnością dołoży wszelkich starań, aby postawić właściwą diagnozę u każdego pacjenta.
Miłośniczka podróży i włoskiej kuchni. Pasjonuje się cukiernictwem – doskonale piecze i dekoruje wszelkiego rodzaju wypieki. Prywatnie właścicielka norweskiego kota leśnego o imieniu Leon.
-
lek. wet. Mateusz Tyburski
Endoskopia, chirurgia miękka, laparoskopia
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Od początku kariery zawodowej konsekwentnie rozwija się w obszarze chirurgii tkanek miękkich, endoskopii oraz laparoskopii, które są jego największą pasją.
Ukończył prestiżowe, międzynarodowe szkolenie z endoskopii organizowane przez ESAVS (European School for Advanced Veterinary Studies), a swoją wiedzę stale pogłębia na kursach i konferencjach – zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Mateusz to lekarz, który nie tylko doskonale zna anatomię i techniki zabiegowe, ale również potrafi zastosować nowoczesne, minimalnie inwazyjne metody, dzięki którym powrót do zdrowia pacjenta jest szybszy i mniej obciążający.
W pracy kieruje się precyzją, spokojem i szacunkiem do każdego pacjenta. Dzięki zaangażowaniu i ciągłemu kształceniu zapewnia opiekę na najwyższym poziomie – zawsze z myślą o komforcie i bezpieczeństwie zwierząt. -
Sylwia Czerwoniec
Zoofizjoterapia / Recepcja / Pomoc Lekarska
Od najmłodszych lat związana jest ze światem zwierząt. Jako wolontariuszka w schroniskach zdobyła cenne doświadczenie, które zaowocowało w 2021 roku założeniem fundacji ratującej bezdomne psy i koty. Prowadzi dom tymczasowy, zapewniając schronienie potrzebującym czworonogom i dbając o ich zdrowie oraz dobrostan.
Jest dyplomowanym zoofizjoterapeutą, który nieustannie rozwija swoje umiejętności. Regularnie uczestniczy w szkoleniach oraz kształci się w kierunku technika weterynarii, aby jeszcze skuteczniej pomagać zwierzętom w potrzebie. Jej pasja do opieki nad czworonogami przejawia się również w życiu prywatnym, gdzie opiekuje się trzema ukochanymi psami: Basią, Trampkiem i Stefkiem.
-
Marlena Pakula
Koordynatorka recepcji i laboratorium
Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, która swoje zainteresowanie i miłość do zwierząt przejawiała od najmłodszych lat.
Sympatyczka jazdy na rowerze i czytania kryminałów.
Prywatnie właścicielka małego białego westa o imieniu Wiki.